Konferencija 2016

Prof. dr. Andriaus Vaišnio sveikinimo kalba (anglų k.)

Lietuvos mokslų akademijos prezidento prof. dr. Valdemaro Razumo sveikinimo kalba (anglų k.)

Vilniaus universiteto vicerektoriaus prof. dr. Rimanto Jankausko sveikinimo kalba (anglų k.)

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas 2016 m. birželio 9–10 dienomis organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Komunikacijos ir informacijos mokslai tinklaveikos visuomenėje: patirtys ir įžvalgos. III“. Konferencijos tikslas – aptarti šiuolaikinių komunikacijos ir informacijos tyrimų problematiką, surengti diskusiją aktualiomis šiai mokslų krypčiai ir šakoms temomis. Temos turi būti aktualios ir reikšmingos komunikacijos ir informacijos mokslininkams, dėstytojams, studentams, atskleidžiančios autentišką tyrėjų patirtį, signalizuojančios socialinės ir kultūrinės tyrimų rezultatų sklaidos galimybes. Todėl organizatoriai siūlo iš pateikiamos konferencijos tematikos sąrašo pasirinkti artimiausią planuojamai pranešimo temai kryptį.

Tinklaveika jau yra neatsiejama kasdienybės dalis, vis plačiau apimanti įvairias žmogaus gyvenimo sritis, keičianti ne tik bendravimo įpročius, bet ir tradicinę socialinę struktūrą, organizacijų ir institucijų vaidmenis. Tinklaveikos amžius, be jokių abejonių, suteikia naujų galimybių tiek žmogui, tiek efektyvesnei institucijų veiklai, tiek komunikacijos ir informacijos mokslų plėtrai. Tačiau kartu su naujomis galimybėmis kyla ir tam tikrų iššūkių. Su kokiomis problemomis susiduria tinklaveikos visuomenė? Kokia komunikacijos ir informacijos mokslų problematika šiandien aktualiausia?

Atsižvelgdami į komunikacijos ir informacijos mokslų srities aktualijas, konferencijos organizatoriai kviečia teikti pranešimus šiomis temomis:

KULTŪROS IR MOKSLO KOMUNIKACIJA IR INFORMACIJOS PASLAUGOS

  • Atminties ir tapatumų konstravimas (per-konstravimas) socialinėje tinklaveikoje.
  • Dokumentinis paveldas ir dokumentiniai ištekliai: tapsmas, prieiga, komunikacija ir sklaida.
  • Informacijos paslaugos ir jų turinio kaita: informacijos paslaugų ir institucijų kokybės ir poveikio vertinimas; cenzūros, technologijų ir informacijos gausos visuomenėje įtaka skaitymui, medijų ir informaciniam raštingumui; informacijos paslaugos įvairiose kultūros ir mokslo srityse ir kryptyse.
  • Kultūros komunikacija ir bibliotekos: dalyvaujamoji biblioteka, socialinių tinklų įtaka kultūros komunikacijai, bibliotekų rinkinių raida ir skaitmeninė repatriacija, bibliotekininkų vaidmuo kraštotyros informacijos rengime, mokslo komunikacija (populiarinimas).
  • Paveldo komunikacija tarp socialinės realybės ir politinio užsakymo.
  • Paveldo industrijų socialinis ir ekonominis vaidmuo.

MEDIJOS IR INOVACIJOS 

  • Ar vis dar karštos šiuolaikinės kultūros medijos.
  • Kasdienio gyvenimo medijų praktikos.
  • Dalyvavimas kuriant medijų turinį.
  • E-skaitymas ir e-leidyba.
  • Socialinių medijų praktinės išnaudojimo galimybės.
  • Dokumentiniai ištekliai ir prieiga prie dokumentų atminties institucijose.

ORGANIZACINĖ KOMUNIKACIJA

  • Organizacijos tvarumas: socialinė atsakomybė, reputacija ir komunikacija; darnus vystymasis; verslo ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas; organizacijų aplinkosaugos komunikacija; organizacijų socialinės atsakomybės komunikacija; organizacijos vertybės ir korporatyvinė komunikacija.
  • Reputacijos ir krizių vadybos problematikos tyrimai: organizacijos įvaizdis ir reputacija, organizacijos tapatumo tyrimai, socialinių medijų taikymas krizių vadyboje, rizikos komunikacija, startuolių ekosistema ir komunikacija, šalies įvaizdžio tyrimai, tarpkultūrinės komunikacijos barjerai ir konfliktų sprendimas, viešoji diplomatija ir tarptautinė komunikacija.
  • Informacijos ir žinių valdymo tyrimai: informacinės veiklos vertinimo tyrimai, organizacijos kultūros tyrimai, lyderystė, besimokanti organizacija, tarpkultūrinės komunikacijos tyrimai.
  • Informacinių technologijų taikymas komunikacinėje veikloje: didieji duomenys ir verslo analitika, debesų technologijos versle, informacijos saugumo problematika, informacinių technologijų taikymas organizacijos korporatyvinėje komunikacijoje, socialinių medijų vaidmuo organizacijos integruotoje komunikacijoje.
  • Naujų mokymo technologijų taikymas komunikacijos studijose: Web 2.0 mokymas, technologijų panaudojimas, mišrus mokymas, suasmenintas mokymas.
  • Žinių ir inovacijų valdymas: žinių valdymas organizacijoje, žinių valdymo vertinimo metodikos ir modeliai, žinių valdymas socialinėse medijose,  intelektinis kapitalas ir inovacijos, organizacinis  mokymasis ir inovacijos.

ŽURNALISTIKA IR ŽINIASKLAIDA

  • Žurnalistikos vieta informacinėje visuomenėje: žurnalistikos studijos skaitmeniniame amžiuje, žurnalistų profesinių įgūdžių kaita, informacijos šaltinių įvairovė ir patikimumas, tekstų rengimo ir pateikimo specifika interneto žiniasklaidoje, naujoji vaizdo žurnalistika, žurnalistų ir redaktorių etika, vartotojų komentarai internete.
  • Žiniasklaidos rinkos, organizacijos ir skaitmeninė transformacija: žiniasklaidos rinkų tendencijos,  žiniasklaidos organizacijų pokyčiai konvergencijos sąlygose, žiniasklaidos nuosavybės skaidrumas, socialinių medijų įtaka žiniasklaidos verslui.
  • Žiniasklaidos ir politikos sąveika: politinis paralelizmas žiniasklaidos sistemose, politikos komunikacija, politikos žurnalistika ir istorinis patyrimas, visuomeninis transliuotojas ir politika, propaganda žiniasklaidoje ir demokratija.

Pranešimai bus skaitomi lietuvių ir anglų kalbomis. Pranešimo skaitymui skirtas laikas – 20 min., diskusijai – 5 min.

Konferencijos organizatoriai maloniai informuoja, kad pagal pranešimus parengtus straipsnius ketinama publikuoti Vilniaus universiteto mokslo žurnaluose „Informacijos mokslai“, „Knygotyra“, „Žurnalistikos tyrimai/ Journalism Research“.

Svarbiausios datos

  • Iki 2016 m. vasario 10 d. – pranešimų pavadinimų ir santraukų teikimas.
  • Iki 2016 m. vasario 29 d. – pranešimų vertinimas ir atranka.
  • Iki balandžio 9 d. – pranešėjų registracija.
  • Iki gegužės 29 d. – dalyvių registracija.
  • 2016 m. gegužės mėn. pabaigoje planuojama paskelbti konferencijos programą.

Konferencijos mokestis:*

–  registracija iki 2016.04.09 – 50 eurų.

–  registracija nuo 2016.04.10 – 60 eurų.

–  mokestis nerenkamas iš VU KF darbuotojų.

į konferencijos dalyvio mokestį įskaičiuota: pietūs, kavos pertraukos, 1 vakarienė arba kultūrinis renginys.

Informacija taip pat teikiama el. paštu: conference@kf.vu.lt.

Daugiau informacijos apie mokestį rasite čia.